Svatováclavský čtvrtek - pro Trnovany den plný fotbalu. Nejdříve v souboji “béček” to naše svalilo soupeře z SK Dubí 2:1, načež jsme se přesunuli do Krupky, kde jsme na krásném hřišti svedli souboj s Unčínem. Ten již druhým rokem patří mezi hlavní aspiranty na přední pozice. Po ostudě v Dubí (2:6), kde jako by se absorbovaly veškeré problémy sužující náš tým od začátku sezóny, ideální soupeř na reparát. Kvalitní celek, favorit, který vyžaduje maximální koncentraci. Zkouška týmové mentality.

Druhé utkání o sváteční den absolvoval sedmnáctiletý Benda, do základní sestavy zavítal rovněž oblíbený benjamínek Preclík. Poprvé od svého trnovanského návratu zpevnil obranu Gotz, Marvan opustil ofenzivní pozice a soustředil se na vyztužení středu pole za Kunclem a Uramem.

Tyto změny rozhodně pomohly zlepšení organizace a celkovému projevu. Marvanem řízená obrana byla koncentrovaná a oproti předešlým utkáním málo chybová. Plusový hráč ve středu pole znamenal prostor pro další, unčínští měli problémy s obsazováním. Jen škoda, že územní převaha nevyústila v žádnou branku – Chabr hlavičkoval nad, Vondru po krásné příhře vychytal Trojan, Uram pálil nad.

Jeden nedůraz při obranné standardní situaci znamenal poločasové vedení domácích. Po inkasované brance přišla asi nejhorší desetiminutovka našeho týmu, když jsme jen se štěstím přečkali dvě příležitosti soupeře po rychlých protiútocích.

Druhý poločas bohužel výrazně ovlivnil sudí Moudrý. Statistika faulů na obou stranách bobtnala každou minutou, celkem svižný projev první části nahradily kouskování, souboje, zbytečné průtahy. Při nastaveném trendu je celkem s podivem, že při druhé inkasované brance rozhodčí neposoudil zákrok na Desenského jako nedovolený.

Oproti minulým týdnům nás nicméně výše popsané vlivy nerozhodily a dvakrát se povedlo vyrovnat. Nejdříve nádhernou Kunclovu kolmici zakončil s přehledem Marvan (posledních dvacet minut vysunutý do útoku), následně v závěru Uram vyslal Nykodýma, jenž předvedl, co je mu vlastní - zatáhl míč, utekl všem a jeho zpětnou nabídku srazil obránce za bezmocného Trojana. 2:2.

Penalty zvládl lépe Unčín. Bod ovšem po předchozích nezdarech bereme. Stále bylo znát menší sebevědomí, malá nabídka a kvalita na míči. Nebyli jsme nebezpeční tak, jak bychom si představovali. To všechno jsme tentokrát nahradili týmovostí, která minulé týdny často chyběla.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trnovany a Hrob – dva celky zápolící minulý ročník o pódiové umístění. Tentokrát náš svatostánek přivítal absolutní suterén tabulky – 15.a16.tým.

První půle probíhala podle před zápasem nastolených not – aktivita, rychlé kombinace, branky. Soupeř nestíhal rychlostně ani technicky. Dařilo se pravidelně prokombinovávat z obranné do útočné fáze. Výsledkem byly dvě branky (Chabr, Vondra) a spousta dalších nadějných situací. Mírné škobrtnutí přišlo až ve 43.minutě, kdy byla potrestána individuální chyba snižujícím gólem.

Po deseti minutách druhého dějství bylo rozhodnuto. Chabr s Vondrou si zopakovali spolupráci, posléze se přidali další - Simandl, Gotz, Molnar a 3x Preclík. Poslední jmenovaný předvedl dvakrát perfektní zakončení, hattrick završil penaltou. 18 let, první hattrick za áčko, celkově přinesl Préca po návratu velkou kvalitu. Pochvala.

Konečný výsledek 9:1, druhý poločas rozhodčím zkrácený. Soupeř bez motivace, frustraci občas nahrazoval zbytečnou tvrdostí.

V sobotu zavítáme na hřiště dosavadního suveréna SK Dubí. Čtvrteční a nedělní výsledky budiž dobrým odrazovým můstkem pro to, abychom začali naplno ukazovat kvalitu, kterou bezpochyby máme.

Velká gratulace (samozvané) trnovanské legendě Simimu k narození dcerky. Čerstvý otec dokonce vstřelil gól a oslavil jej kolébkou.

Rovněž velká gratulace Podymu. Po 13vteřinovém extempore v Dubí strávil čtvrtek jako fanoušek A i B týmu s bilancí 12 piv a 3 klobásy.