Více než dvouměsíční přestávka doznala konce, a tak opravený trnovanský pažit hostil první soutěžní utkání nového ročníku. Soupeřem byl Horní Jiřetín, který v minulé sezóně skončil těsně před námi na 4. místě. Mládím překypující, běhavý, nepříjemný tým.

Přestože kádr doznal úprav a povedlo se přivést posily, úvodní klání přistihlo soupisku v titěrném stavu, kdy na střídání byli připraveni pouze Bachmaier (náhradní gólman), Kotecki (dorostenec) a Neužil (spěchající po příletu z dovolené). Někteří (Nykodým, Uram, Lucák) měli rovněž v nohou minutáž ze sobotního souboje rezervy v Zabrušanech, kde se řešil obdobný problém.

Za výše popsaných podmínek ovšem byla nemožnost v úmorném vedru adekvátně reagovat a vystřídat komplikací. Výčet absencí by vydal na samostatný článek, budeme doufat, že podobný stav se již nebude opakovat. Můžeme být alespoň vděční, že zdravotní neduhy překonal Nasler. A abychom nezapomněli, premiérový mistrák absolvovali Kuncl a Zelenka.

Právě Kuncl byl primárním nositelem kvality. Přesně kombinoval, vyhrával souboje, sbíral odražené míče a společně s Gotzem po celou dobu zaměstnával asi nejvíce obranu soupeře. Jeho přesné příhry bohužel nezakončili Simandl, Uram, ani Zelenka. A chytře zahranému přímému kopu stála v cestě do branky horní konstrukce.

Dokud soupeř stačil fyzicky, dokázal narušovat naši rozehrávku a po jednom zaváhání se sám před brankou objevil Kopaničák, naštěstí přestřelil. Cca od třicáté minuty jsme získávali mírnou převahu, ze které však pramenily primárně standardní situace. Po jedné nadvakrát ve výborné pozici nedokázal procpat míč do sítě Simandl. Za zmínku také stojí únik Nykodýma zakončený nepřesnou příhrou Zelenkovi, jenž by zakončoval do prázdné branky.

Toť první poločas - 0:0. S přibývajícími minutami bylo znát, že v tomto počasí stojí každá akce aktéry mnoho sil. Tempo opadalo, celoplošně chyběly náběhy a pohyb. A pokud už se podařilo některou akci vykombinovat, pravidelně navazovalo nepřesné řešení (Uram, Lucák).

Druhé dějství provázel sílící, osvobozující déšť, v němž zvýšená aktivita přinesla asi nejlepší úsek z naší strany. Úvodních 15 minut jsme strávili v podstatě na polovině soupeře, dařilo se nám dostávat do nebezpečných pozic a trvale zaměstnávat obranu Jiřetína. Resultátem byla Gotzova hlavička těsně nad, nebezpečně pálil Nykodým, Uramův trestný kop vytáhl (výborně chytající) gólman hostí na tyč, stejně tak zachránil svůj tým vůči Zelenkově bombě z bezprostřední blízkosti.

Úvodní branka byla na spadnutí a v 63. Minutě také padla. Bohužel, do naší sítě, když po nesmyslné ztrátě jiřetínští podnikli rychlý kontr ústící v krkolomnou branku.

Do konce jsme si již nedokázali vytvořit jasnou příležitost, byť se hra navrátila do kolejí z počátku druhé půle. Nepomohla změna formace, ani zvýšené úsilí krajních beků. Největší šanci na srovnání měl v posledních minutách Uram, který odražený míč po rohovém kopu napálil levačkou těsně nad. A aby toho nebylo málo, za kritiku rozhodčího musel po dvou žlutých kartách předčasně pod sprchy Gotz.

První zápas jsme tedy nezvládli. Výsledkově za 0 bodů, herně nebyl soupeře určitě lepší, ale vyškolil nás z produktivity. Dvě zaváhání naší jinak pozorné obrany proměnil v jednu branku. Co naplat, je před námi 29(!) kol, hned to příští zavítáme do Oldřichova, kde budeme chtít nedělní zaváhání napravit.