V sluncem prozářené druhé srpnové sobotě jsme zavítali na hřiště v Ohníči, kde místní Baník hostil přátelské utkání. To bylo zároveň i generálkou pro oba týmy, jelikož již příští týden startuje napjatě očekávaný další ročník teplického přeboru.

Po téměř měsíčním přípravném bloku rámovaném především nabíráním kondice jsme tento týden věnovali nácviku herních situací, konečně nastal čas všechnu práci vloženou do tréninku ověřit a zúročit. Soupeř nastupující v minulé sezoně ve vyšší soutěži měl být ideálním testem.

Poprvé v trnovanském dresu nastoupili nově příchozí Zelenka, Muller, Kuncl a Lucák, kromě Mullera všichni v základní sestavě. Od úvodního hvizdu jsme měli na hřišti převahu, situace jsme se snažili co nejrychleji dohrávat do zakončení. Byť úvodní branku vstřelili domácí, rychlou odpověď přichystal Uram a do vedení nás dostal aktivní Nykodým.

Nepřesnost v zakončení a celkově finální fázi nás stála výraznější odskočení, někteří (Nykodým, Uram, Zelenka) měli vícero velmi dobrých příležitostí. V prvním utkání po delší době byla znát nerozehranost. A přestože jsme soupeře nepouštěli do výraznějších situací, jedna skulinka se přece jenom našla, když dlouhý balon za naši obranu našel útočníka domácího celku, který se nemýlil.

Poločasový stav však přeci jen vyzněl lépe pro Hvězdu. V poslední minutě první půle přistál odvrácený rohový kop na noze Kuncla, jenž po přiťuknutí krásnou střelu otřel o břevno do branky. Těžko si představit lepší premiérový zásah. Kuncl byl celkově po celý zápas aktivní, vysílal spoluhráče do šancí, přesně kombinoval a nejednou dokázal čtením hry získat míč.

Úvodních deset minut druhé půle bylo asi nejslabší pasáží, obměněná sestava hledala klid a Ohníč dokázal ze standardní situace srovnat. Hned z další akce ovšem Nykodým znovu překlopil vedení na naši stranu, tentokrát definitivně. Stejný hráč později ještě proměnil samostatný průnik, a dovršil tak hattrick, co jsme ovšem ve zbývající půlhodince dokázali zahodit se jen tak nevidí. Mnohokrát jsme stáli sami před brankářem, někdy i společně, ovšem ani ty na první pohled nejjasnější pozice nám nebyly dost dobré. V přátelském utkání a při konečné výhře 5 : 3 nekvalita ve finální fázi tolik mrzet nemusí, varováním ovšem určitě je. A také mementem minulé sezony, kdy přesně tenhle problém symbolizoval ústup z těch nejvyšších pozic.

Příští neděli již naostro, přivítáme B tým Horního Jiřetína. Vítězství v generálce je povzbuzující, na kvalitě v zakončení a přesnosti v práci s míčem musíme během týdne zapracovat. Pokud se to podaří, věřme, že do soutěže vstoupíme kvalitním výkonem a třemi body.