12 statečných absolvovalo cestu do Modlan, kde místní B tým, jednoznačný lídr soutěže, hostil naše béčko. Vědomí podzimního debaklu možná odradilo některé k účasti, ještě několik hodin před výkopem tak nebylo jasné personální obsazení kádru. Nakonec se za přispění 4 hráčů, kteří včera absolvovali 90 minut proti Hornímu Jiřetínu, vše podařilo. Hned na úvod patří všem zúčastněným velký dík.

Nebudeme si nalhávat, že bychom si kladli před zápasem velké cíle. Prvních 15-20 minut však určitě nebylo nejhorších, byť jsme tahali za kratší konec, pravidelně jsme dokázali narušovat převahu domácího favorita a protiútoky tažené převážně Nykodýmem a Macháčkem neměly k úspěchu daleko.

Úvodní branku vstřelil prudkou ranou Franc, poté následovala salva, která dovedla poločas do stavu 0:5. Nebyli jsme konsolidovaní, včas jsme nenabírali hráči a celkově v naší hře panoval chaos. Škoda, jelikož rozpad po první brance byl zbytečný a do té doby sympatický projev zcela ustoupil nervozitě a zbavování se odpovědnosti.

Samozřejme vnímáme, že pohodlný náskok hráčům Modlan ubral na motivaci a soustředění, nicméně druhou půli odstartoval brankou Nykodým a od té chvíle se hrál otevřený, vyrovnaný souboj, kde šance střídala šanci a i my jsme určitě přispěli k zábavnému a rozmanitému poločasu.

Najednou jsme dokázali podržet míč, přenést hru, prokombinovat se až do nebezpečných pozic. Výsledkem byly celkem tři vstřelené branky. A mohlo jich být určitě víc. Uram, Šlechta, Vondra a další rozhodně se svými pokusy mohly naložit lépe. Domácí kontrovali dvěma góly, konečný výsledek byl tedy 7:3.

Soupeř byl určitě lepší a v pasáži od 20. minuty do konce první půle demonstroval svou kvalitu. Vedoucím celkem soutěže je zcela zaslouženě. Pro nás je malým úspěchem vyhraná druhá pětačtyřicetiminutovka, během níž šel výkon mužstva skokově nahoru.

Všem bez výjimky patří pochvala za účast. Někteří měli v nohách včerejší utkání, večerní dýchanky, jiní zas odběhli od rodin, aby se vše podařilo. Děkujeme!