Souboj o třetí místo v tabulce jsme v krásném sobotním odpoledni svedli s Horním Jiřetínem. Ani pro druhé jarní domácí klání se bohužel nepodařilo hřiště připravit v adekvátním stavu, po blátivém souboji s Košťany na oba týmy čekal ztvrdlý povrch, na němž kvalita hry značně trpěla.

Pro zranění tentokrát absentovali Marvan s Desenským, pro nemoc Simandl, pracovní povinnosti nedovolily účast Naslerovi. Druhý a třetí (se svou těhotnou přítelkyní, posilněn prášky a pivem) jmenovaný alespoň neúnavně povzbuzovali zbývající "torzo" A týmu, když s různými druhy zdravotních neduhů nastoupili také Perny, Ivoš a Pedro.

I kvůli výše zmíněným důvodům bylo od počátku hlavním úkolem každého jednoho zkrocení kulatého nesmyslu, který i při pouhé příhře na pár metrů dokázal nabrat zcela nečekanou trajektorii. Přesto jsme byli aktivnější, po počátečních náznacích přišel první gól. Vstřelil jej Uram, kuriózně z rohu. Stejný hráč se pár minut předtím nejprve zastřeloval, když zpětnou příhru z pravé strany přestřelil. Při brance sehrál svou roli vítr, který kroucenému míči pomohl za vystoupivšího gólmana hostí. 1:0.

Pokud je něco pro naši obrannou hru poslední doby symbolické, jsou to laciné chyby vedoucí k příležitostem soupeře. Jedna taková přišla ve 28. minutě. Zkaženou malou domů vystihl Stříbrný, jenž nedal Bachmaierovi šanci. Vyrovnáno. Do konce první půle se stav nezměnil, za zmínku stojí snad jen nepřesná střela Urama po vynikající akci Vyhnala.

Přestávková pauza sloužilo krom občerstvení i k uklidnění. Po inkasované brance se na naše kopačky vkradla nervozita, důležité tedy bylo pokud možno co nejvíce zpřesnit hru.

Po pár minutách se naše aktivita proměnila ve vedení, znovu se prosadil Uram. Ani tentokrát gólové hitparády jeho střela levačkou nerozproudí, byť celá akce předcházející zakončení byla oku lahodící a pochvalu za ni zaslouží Götz a především Maty Pick. Ten po svém zimním příchodu z Chlumce nepochybně zvedl celou pravou stranu, plní si obranné povinnosti a navíc přidává ofenzivní nadstavbu.

Od té chvíle se konečně hra otevřela, což vedlo k několika šancím na úplné rozhodnutí. Nejdříve po vynikající akci Vyhnala trestuhodně minul Uram. Následně stejný hráč vybojoval míč a předložil jej do tutové šance Nykodýmovi, který bohužel prázdnou branku přestřelil. Nutno dodat, že povrch znovu sehrál nemalou roli, byť takové šance se zkrátka dávat musí.

Hráči hostů již působili unaveně a bez jiskry, bohužel jsme jim vyrovnání znovu nabídli svou chybou. Nedůslednost Podhrázského s Molnarem vedla k samostatnému úniku, Stříbrný jej tentokrát proměnil přehozením Bachmiho z dvaceti metrů. Vynikající zakončení. 2:2.

Synonymem posledních minut byl útlum. Sice jsme zkoušeli výsledek překlonit na naši stranu, ovšem šok z inkasované branky nás srazil dolů.

Následovaly tak penalty, v nichž byli o gól lepší hosté.

Dlouho budovaná neporazitelnost na domácím kolbišti tak vzala za své již podruhé v jarní části soutěže. Přestože soupeř z Jiřetína sám uznal, že jsme měli brát plný počet bodů, velké chyby a nepřesnost v zakončení znovu odvály možnost dotáhnout se blíže k vrchní dvojici tabulky. Dobrý zápas určitě sehráli Vondra a Pick, všichni zúčastnění bojovali. Za týden v Oldřichově snad prodloužíme venkovní sérii.