Třetí jarní klání A týmu přineslo napjatě očekávané derby označované jako teplické El Clásico s 1.FC Dubí. To se sice nachází na chvostu tabulky, nicméně po předchozím vzájemném utkání poznamenaném hned čtyřmi (!) červenými kartami pro hráče klubu z Pozorky jsme se měli na pozoru. Mementem byl ostudný výkon proti oslabenému soupeři, který průběh podzimního zápasu vnímal nespravedlivě a již tehdy sliboval výživnou odvetu.

Na začátek několik premiér: jednalo se o první mistrovské utkání na umělém povrchu na Stínadlech, rovněž gólmanská kometa posledních týdnů Jan Nasler absolvoval při absenci Bachmaiera s Lothringem první start mezi tyčemi A týmu. Vzpomínat na něj bude jak on, tak náš pokladník Frolda. Ale k tomu se dostaneme.

Navázali jsme tam, kde jsme skončili minulý týden s Košťany - výrazná převaha, pohledné kombinace, aktivita, bohužel také spousta neproměněných šancí. Do 20. minuty měl vyloženou příležitost Nykodým, neustálý tlak do vápna vedl k mnoha sraženým střelám. Často chyběl krok, přesnější finální přihrávka, nicméně převaha byla evidentní a zdálo se jen otázkou času, kdy kýženou branku vstřelíme.

Zběsilá pasáž mezi 20. a 25. minutou znamenala pro vývoj horskou dráhu. Nejprve Nykodým příkladně zabojoval a jeho samostatný únik překazil jasným faulem chybující obránce. Výsledek? 5. červená karta ve vzájemných soubojích v této sezóně pro dubské hráče. Místo uklidnění přišla facka. Maty Pick nešťastně zahrál ve vápně rukou, penaltu bezpečně proměnil Smolný. Zbytek první půle se proměnil v trvalé dobývání, byť s blížícím se hvizdem sudího narůstala ve hře nervozita a nepřesnost.

Definitivní zlom a uklidnění přinesl na naše kopačky až Marvi. Ten během deseti minut druhé půle vstřelil hattrick, za což jej při pozápasovém rozboru vydatně pochválil předseda Glaw. Zejména třetí branka byla ukázkou Marviho schopností, kdy snoubil techniku a inteligenci.

Dubští psychicky i fyzicky odpadli. 4., 5., 6. a 7. gól přidali postupně Nasler, Pick, Nykodým a Chabr. Debutující gólman si došel pro pokutový kop, všímajíc si neochoty hráčů v poli, kteří při absenci obvyklého exekutora Desenského sebevědomím zrovna nesršeli. To máme první start a první gól. Týmová kasa děkuje!

Zmínit musíme rovněž podíl Götze, jenž zapsal čtyři asistence, přičemž ty na Marviho a Chabra byly doslova milimetrové. Vybojoval také pokutový kop.

Výsledek 7:1, po delší době jsme zaznamenali pohodové a výrazné vítězství. Příští týden zajíždíme na horkou půdu Rtyně, kterou jsme na podzim porazili, kdo však ono utkání viděl, ví, že nás rozhodně nečeká nic jednoduchého.