V domácí jarní premiéře zavítal na naše hřiště celek z Košťan. Motivací bylo vrátit hostujícím podzimní porážku a využít ztrátu Hrobu. V sestavě došlo k několika změnám. Krause nahradil na levé obraně Podhrázský, doprostřed se posunul Desenský a po povedeném výkonu proti Kladrubům dostal od trenéra Foldy důvěru Götz.

Začátek utkání se nesl v klidném duchu, opticky vyrovnaný průběh rozsekl v 16. minutě Kopřiva, jenž využil nešťastného podklouznutí Simandla. Od té doby zápas nabral na tempu, byť dlužno dodat, ze zatímco naše akce vedly pouze k neškodnému obehrávání vápna, soupeř byl často nebezpečný. Do konce poločasu chytil Bachmaier jednu gólovku. Bohužel ve 34. minutě nestačil na přesně umístěný přímý kop Matašeho. Po zbytek poločasu jsme stihli pouze dvouminutový zámek ve vápně bez kýženého vyústění. Věděli jsme, ze výsledek úplně nekoresponduje s obrazem hry. V pauze jsme se shodli, že pokud zpřesníme hru a zlepšíme pohyb, můžeme s vývojem stále něco udělat.

Úměrně se stále těžším terénem se po pauze výkon všech rapidně zlepšoval. Košťany měly problém se vymanit ze souvislého tlaku, který jsme na ně vyvinuli. Výsledkem bylo mnoho standardních situaci, rohů, centrů do vápna, průniků. V 64. minutě poprvé napnul síť Nykodým. Dostali jsme ještě větší chuť do hry a odměnou bylo vyrovnání, které zařídil přesnou dorážkou Perner. Oba útočníci se tak prosadili v obou jarních kláních. Drtivou převahu jsme mohli zužitkovat několikrát. Pernera s Preclíkem vychytal brankář hostí, Nykodýmovu dorážku vykopl obránce několik centimetrů před čarou.

Bohužel, v poslední minutě si po ojedinělém protiútoku vymodlil pokutový kop Neumayer. Kopřiva jej proměnil a Košťany nás tak obraly v této sezóně o všech 6 bodů. Druhý poločas byl rozhodně jednou z nejlepších fází sezóny. Všichni za něj zaslouží pochvalu. Pokud mohu vyzdvihnout jedno jméno, bude jim Perny, který šel do zápasu s mírným zraněním, jenž se postupem času zhoršovalo. Navíc musel podstoupit spoustu ostrých soubojů s tvrdou obranou hostí, přičemž vydržel celých 90 minut, prosadil se gólově a jen kousek mu chyběl, aby utkání přelomil na naši stranu. Košťanům děkujeme za obě utkání, která se kvalitou rozhodně řadí mezi doposud nejlepší. Jejich útočná dvojice Kopřiva - Neumayer, protiútoky a důrazná hra budou nepříjemné pro kohokoliv.