Úvodní utkání jarní fáze jsme odehráli proti Kladrubům na umělé trávě v Oseku. K vidění byl bojovný, nepříliš fotbalový zápas. V úvodu jsme byli lepší, po několika náznacích a nebezpečných standardních situacích se prosadil Nykodým. Zbytek první půle zhruba od 20. minuty však patřil spíše “domácím”. Byť si nevypracovali žádnou gólovou šanci, byli nebezpečnější a aktivnější.

Druhé dějství započal sudí Strada tím, co se pro něj stalo pro zbytek utkání typickým, tedy odpískanou penaltou. Následovalo vyrovnání, na které jsme zareagovala třígólovou salvou v rozmezí několika minut, kdy se prosadili naši útočníci - 2x Perner a 1x Nykodym. Pomyslný souboj o hattrick však nakonec vyhrál Uram, jenž v rozmezí deseti minut nejdříve dorazil Krausovu penaltu, následně uklidnil levačkou na zadní Vyhnalův pas a posléze proměnil trestný kop z hranice 20 metrů. Kladrubští ještě na závěr kontrovali dvěma góly.

Suma sumárum, výsledek 7:4, 4 odpískané penalty (3 pro domácí), spousta soubojů, každých deset minut jiné počasí. Na úvod jara důležité tři body v bláznivém utkání.