V prvním jarním utkání zajížděla trnovanská rezerva na půdu hájského Sokola. Háj po úspěšné rekonstrukci opět nastupuje na své půdě, navíc jeho řady rozšířily mladé akvizice (Ďuriš, Dominik Sláma, Daniel Sláma, Zimányi) z nichž dokonce tři v minulosti působily v Trnovanech. Vzhledem k tomu, že se výkop křížil z utkáním A týmu, vyrazili jsme v okleštěné sestavě a aby toho nebylo málo, pár desítek minut před začátkem vypadli Molnar se Šmelhausem.

Domácí byli od první minuty lepším týmem, drželi míč po většinu času, jen často kazili (před)finální přihrávky, případně jejich šance bez větších potíží likvidoval Nasler. Počasí bylo aprílové, liják se střídal se sluníčkem a na nás se sluníčko usmálo ve 26. minutě. Farkaš rozehrál přímý kop z poloviny hřiště a domácí hráč hlavičkou prodloužil za bezmocného Joba - vlastencem zkoušel jeho odolnost jako bůh zkoušel u stejnojmenné biblické postavy - 0:1. Těsně před poločasem mohl sám na Naslera uhánět domácí útočník, naštěstí jej zastavil těsný ofsajd. I přesto, že jsme se většinu první periody bránili, do kabiny jsme šli s těsným vedením.

Domácí postupně hru oživili třemi střídáními a tlak rostl. Nejprve jasnou gólovku vyrazil Nasler před sebe a ve skrumáži na poslední chvíli zasahoval Kico odkopem téměř z brankové čáry. O chvíli později nás po dalekonosné střele zachránila branková konstrukce a sotva nebezpečí skončilo, Nasler vyškrábl centr padající za zadní tyč. V 70. minutě bohužel Bláhovi zaběhl Ďuriš a vyrovnal na 1:1. Když už si trenéři lámali hlavu nad tím, koho pošlou kopat penalty, mohl nám na poslední chvíli vrátit vedení Preclík, pravačkou však v úniku z úhlu mířil nepřesně.

V penaltovém rozstřelu se trefilo všech 5 domácích, z našich řad proměnili Šlechta, Kico a Frolík, jenže Lothringovu penaltu chybil Job a druhý bod tím pádem zůstal v Háji. Všem jedincům se sluší poděkovat za příkladnou bojovnost, díky které jsme se vyrovnali fotbalovějšímu soupeři. A minimálně Nasler si dost hlasitě říká o šanci v A týmu.

Doufejme, že béčko svůj bodový účet rozšíří za týden v Hrobčicích. K dispozici snad již budou Streicher, Šmelhaus a Molnar, případně akvizice z A týmu.