Na nedávno obnovených webových stránkách bychom rádi postupně zveřejnili rozhovory s klíčovými personami trnovanské kopané. Prvním zpovídaným je špílmachr s číslem 8, které zdědil po předsedovi Glawovi. Ti bystřejší z vás již tuší, že se jedná o středního záložníka Patrika Urama, jenž nás svými brankami, asistencemi a finesami udivuje týden co týden. 

 

 

Patriku, během kariéry jsi prošel několika týmy. Vybaví se ti nějaký zápas proti Trnovanům?

Jo, hlavně poslední sezóna v dorostu, kdy jsme Trnovanům dvakrát nadělili. Ale to jste v podstatě neměli kde brát, zatímco my to měli přesně naopak. Pak si vybavím už jen jeden zápas za oldřichovské béčko. Výhra 5:2, dával jsem gól přes Simiho, šibenici. Ale on si to prý už nepamatuje. :)

 

(poznámka: utkání dorostu skončila 0:11 a 0:7, tehdejší trnovanský dorost na základě rozhodnutí pana Uličného nemohl využívat ročníky 92,93 a 94, zatímco Dubí ano).

 

Jak jsi jako soupeř vnímal trnovanské letiště?

Ani nevím, odehrál jsem tu asi jen dva zápasy.

 

Kdy a jak ses dostal na Hvězdu? Kdybys mohl vrátit čas, rozhodl by ses stejně?

Na Hvězdu jsem přišel v roce 2019. Předtím jsem měl asi pět let od fotbalu pauzu. Dlouhodobě tu hrají moji kamarádi Pody a Frolda, šel jsem hlavně za nimi. Zeptal jsem se, přišel na trénink a od té doby tu hraju. Neměnil bych.

 

Měl jsi během přestupu v něčem vyšší / nižší očekávání?

Očekávání jsem neměl velká, chtěl jsem si hlavně kopnout. Ale pravda je, že předtím jsem hrál za Oldřichov a Dubí, tam se hrála A třída, v dorostu kraj. Většinou se vyhrávalo. Na začátku to bylo složitější, hráli jsme hodně slepovaně a tréninky v podstatě neexistovaly - výsledky tomu odpovídaly. Ale od začátku jsem viděl, že kostra týmu má na víc, jen je třeba ji doplnit.

 

(poznámka: první utkání Uriho jsme nastoupili s útokem Ostapowycz-Bachmaier).

 

Co se během tvého působení na Hvězdě výrazně zlepšilo?

Poslední dvě sezony jsou úplně o něčem jiném. Zázemí furt stejné, ale máme krásné dresy, míče, bundy, trika. A pak samozřejmě hra a výsledky, v tom je ten rozdíl nejzásadnější. Přišli noví kluci, kteří hrát chtějí. Navíc nás doplnili dorostenci - Míra Vondra a Ivoš v podstatě neslezou ze hřiště a jsou platní. Máme dobrý mix.

 

Jaký byl tvůj nejhorší zápas na Hvězdě (osobní či týmový výkon)?

Nejhorší výkon je čerstvý, týden zpět s Unčínem. Chyba, která nás stála body, a celkově jsem byl marný. Týmově? Do prvních let bych se nevracel, nejčerstvější je domácí zápas s Bečovem, kdy jsme se nesešli a dle toho to vypadalo. Přitom bylo týdny dopředu jasné, že jde o postupový zápas.

 

Co naopak nejlepší?

Asi podzimní utkání s Bečovem.

 

(poznámka: výhra 0:2 a důležitý krok k postupu)

 

Kdy jsi v loňské sezoně začal opravdu věřit, že postoupíme?

 

Po podzimním utkání s Bečovem jsem věděl, že jsme nejlepší. Po jarním jsem věděl, že to nepustíme.

 

Proti kterému týmu z Teplicka či Mostecka se ti dlouhodobě hraje špatně?

Špatně asi proti nikomu. Spíš jde o typ utkání - jestli se oba týmy snaží hrát, nebo je to nakopávaná. Obě varianty zažiješ xkrát proti každému.

 

V čem dle tebe tkví dlouhá neporazitelnost na trnovanském hřišti?

To není o hřišti, ale o nás. Naučili jsme se vyhrávat i zápasy, kdy nám to nejde.

 

Měl jsi během trnovanského angažmá i nabídky od jiných klubů?

Oficiálně asi nic nepřistálo, ale pár rozprav na tohle téma jsem měl, hlavně první dva roky. Líbí se mi hrát za Hvězdu, jsou tu super lidi a má to tradici.

 

Jaký je tvůj oblíbený spoluhráč?

Lukáš Marvan. Tuhle sezónu konečně soustavně nastupuje a je nejlepší. Navíc ho znám od 6 let. Z dlouhodobého hlediska by to byli Kuzmič a Perny. První je za mě hrozně nedoceněný a druhý je kanonýr. Za dobu, co tu jsem, je pokaždé nejlepší střelec. Krom letoška, ale to dožene. Ještě bych rád zmínil Píchu - to je speciální kategorie.

 

(poznámka od Píchy, Kuzmiče, Pernyho a Marviho – co piješ?)

 

Vyhovuje ti pozice středního záložníka, nebo by ses raději viděl na jiném místě?

Dával mě tam každý trenér, krom pár zápasů v chlapech na kraji zálohy či v útoku. Asi to má svůj důvod. Občas bych si vyzkoušel něco jiného, ale s tím nic neudělám. Zase si nemůžu stěžovat, jelikož v podstatě neslezu ze hřiště a jsem pořád u míče.

 

Kdybys na Hvězdu mohl přivést jednoho hráče od III. třídy po krajský přebor, kdo by to byl?

Někdo zkušený, kdo by nám dal větší řád. A mně by zavřel pusu. Jmen by bylo dost.

 

Má dle tebe Hvězda na postup do vyšší soutěže?

Ano. Nemusí to být hned teď, i když rozehrané to máme dobře. V horizontu pár let určitě. Jádro je dobré, navíc se nabalují další. Letos nám hodně pomáhá Kuba Vyhnal. Sice dorostenec, ale patří k nejlepším. A když s námi hráli Préca nebo Míša Neužil, poradili si bez problémů. Potenciál tu je určitě vyšší než na okres. A taky bych postup přál klukům, co tu jsou x let, prošli x krizí a jsou věrní. Ti by si to zasloužili nejvíc.

 

(poznámka: především Desinho, Siminho, Locinho, Kuzminho a Píchínho).

 

Co by se ještě muselo vylepšit pro vyšší soutěž?

Musíme hrát chytřeji a snažit se hrát pokaždé to stejné. Na vyšší soutěž by to chtělo i posilu do každé řady.

 

Čeho bys ještě v aktivní kariéře chtěl dosáhnout?

To moje hraní se nedá brát jako kariéra. Jsem spokojený, jak nám to teď šlape a že jsem snad trochu přispěl. Takže hrát co nejlépe s Hvězdou a budu spokojený. Kam to dotáhneme je jenom na nás.

 

Chtěl by ses v budoucnu na Hvězdě zapojit i jako trenér? Pokud ano, upřednostnil bys mládež či dospělé?

Jo, chci poznat fotbal i z druhé strany. Navíc se mi líbí přemýšlení našeho předsedy Glawa. Nevím, říká se, že trenér si to má člověk projít od nejmenších, tak uvidíme.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v dalším průběhu sezony.

Sponzoři

UK logo cus P&K muller