V předposledním podzimním kole jsme v rámci jedné z dohrávek přivítali nováčka soutěže z Kopist. Ten ještě minulou sezonu s vervou bojoval o záchranu v B třídě, nicméně ztráta po podzimu byla vysoká, a tak se i přes slušné jaro propadl do okresního přeboru. Zřejmě i díky exodu některých opor se Kopistům nedaří ani v okrese a okupují předposlední příčku před beznadějně posledními Sobědruhy, kterým opět na dálku přejeme hodně štěstí v dalším průběhu sezony. Kopisty i přes nízký bodový zisk některé soupeře dokázaly potrápit, tudíž jsme nechtěli nic podcenit a získat důležité tři body, které by nás udržely na dostřel první a druhé příčce. Seznam absencí byl tentokrát delší než angažmá Pavla Patera u hokejové Sparty: chyběli nám Macek, Kraus, Vondra, Götz, Friedrich, Marvan, Preclík či Molnar. Trenér Folda se vrátil k oblíbenému rozestavení 4-4-2. Vykartovaného Vondru na beku nahradil Frolík, střed pole čistil Uramovi ve formě hrající Podhrázský a Pernera v útoku doplnil bijec Chabr. 

 

 

Kvalita terénu odpovídala kalendáři, i tak se hostující záložník podivoval, že mu to klouže i v kolíkách - holt i náš Fold Camp se již těší na zimní odpočinek. Na rozdíl od některých minulých duelů jsme zahájili povedeně a od začátku vše režírovali tak, že by se za to ani Miloš Forman nemusel stydět. Po několika náznacích se na brankáře řítil Perner, brankář jej povalil a vzhledem k tomu, že zamezil vyložené příležitosti, šel již v 17. minutě pod sprchy. Zde nutno zmínit, že arbitr necitlivě neponechal výhodu, neboť Vyhnal by zakončoval do odkryté branky. K exekuci přímého kopu se postavil Uram a zakončil s noblesou, o čemž se můžete přesvědčit na našem Facebooku - 1:0. Pak začal řádit Nykodým posilněný energetickým nápojem Rockstar. Po příhrách Desenského a Urama se 2x tváří v tvář zaskakujícímu brankáři nemýlil a zvýšil již na 3:0 - což dnes v jeho podání ani zdaleka nebylo vše. Následoval neuznaný gól Frolíka (údajný útočný faul Chabra), Pernera (ofsajd) a téměř vlastní branka hostujícího obránce (míč se zastavil na brankové čáře). Namísto doražení soupeře jsme po naší chybě inkasovali z brejku a jen pár decimetrů chybělo dobíhajícímu kapitánovi hostí, aby před odchodem do šaten snížil na rozdíl jediné branky. Suma sumárum, první půle 3:1

 

Tentokrát jsme nedopustili blamáž typu přesilovek proti 1.FC Dubí či TJ Slovan Sobědruhy, soupeře jsme dorazili dalšími brankami hned na začátku druhé periody. Ještě 2x se trefil Nykodým, z čehož měl kromě něj a jeho fotbalového otce Foldy radost i trnovanský pokladník. Následovaly trefy Chabra, Vyhnala a Damma - 8:1. Závěrečná třicetiminutovka již nebyla úplně dle našich představ. Tempo v pochmurném a chladném počasí postupně opadlo, s narůstající chutí každého hvězdáře dát gól úměrně rostly i nebezpečné kontry hostů (jeden z nich skončil na tyči) a navíc se za stavu 7:1 zbytečně nechal vyloučit Podhrázský, jenž si zajistil volno na zbytek podzimní části. 

 

 

Utkání jsme zvládli poměrem 8:1, podeváté v sezoně jsme vykouzlili šibalský úsměv ve tváři předsedy Glawa a uhájili domácí neporazitelnost, která je delší než např. ta plzeňské Viktorky :-). Po 12. kole se nacházíme na 3. příčce s jednobodovou ztrátou na postupovou pozici. Úspěšný podzim budeme chtít vítězně zakončit příští sobotu na horké půdě v Hrobě, kterému se v letošní sezoně (pro někoho možná překvapivě) také další a nachází se na solidní 5. pozici. K dnešku ještě krátká zmínka k Macháčkovi, Streicherovi a Kicovi - díky za to, že jste dorazili a rozšířili počet náhradníků - i když se někteří na hřiště nedostali, pomohli nám. 

 

 

 

 

 

Sponzoři

UK logo cus P&K muller