Málokdo by před sezonou čekal, že 29.10. odehrajeme na krupském stadionu v azylu TJ Sokol Unčín přímý duel o první místo v tabulce. Ale ono se tak opravdu stalo a i přes mizerné počasí si na šlágr kola / podzimu našla cestu zajímavá kulisa. Z pravidelných hvězdářů tentokrát absentovali Bachmaier, Macek, Götz. 

 

 

 

 

Trenér Folda poprvé v sezoně vsadil na rozestavení 4-5-1. Do středu pole se po několika pokusech v zimní přípravě vrátil Podhrázský a z podhrotu záložní řadě vypomáhal Marvan. V úvodních minutách 2x sympaticky zahrozil Kraus. Především první situace byla nebezpečná, po vysunutí Nykodýma však Trojana na bližší tyči nenachytal. Hvězda hrozila i nadále, o to víc mrzela úvodní branka z 10. minuty. Po nádherné dalekonosné střele se rozechvěla tyč za Lothringem a v nepřehledné skrumáži se nejlépe zorientoval Mach - 1:0. Následovala akce, kterou po lajně rozehrál Perny. Přesným vysokým míčem našel Marvana, jenž využil taneční kreace a ve stylu cha-chy obtancoval obránce. Jeho střelu vyrazil Trojan a dorážku Desenského zblokoval další z obránců. Namísto vyrovnání se po zbytečné ztrátě Vondry dostal k míči Trojan a nechytatelným halfvolejem nedal Lothringovi šanci - 2:0. Lóťa v tu chvíli mohl jen zírat jako pár týdnů zpět u porodu, bohužel pro Trojana se utkání okresních přeborů nenatáčí, a tak se s vámi o jeho trefu nemůžeme podělit. Domácí fanoušci nestihli doslavit branku na 2:0 a mohli vidět další parádu, tentokrát v podání našeho LP6. Nutno pochválit Nykodýma, který předvedl své rychlé nohy, pláchl Poláčkovi a poslal míč do vápna. Po několika odrazech napřáhl těsně za vápnem Pody a o břevno rozjásal příznivce modro-červených barev - 2:1. Otec Podyho kvůli této chvíli najezdil s Hvězdou stovky kilometrů a konečně se dočkal. Místo vyrovnání do poločasu přišel šok. Uram z útočné poloviny nepochopitelně poslal malou domů, čímž vyslal do samostatného úniku Pokorného, který i přes dotyk Lothringa zvýšil na 3:1. Nicméně takové chyby se dějí, viz Lukáš Vácha pár let zpátky za reprezentaci na Islandu. Pro nezaujatého diváka kvalitní první půle skončila poměrem 3:1.

 

 

 

Netuším, zda Csaplárova past platí jen pro stav 2:0 nebo i 3:1, každopádně jsme nesložili zbraně a chtěli s výsledkem něco udělat. Nebyli jsme horší než lídr z Unčína a pasáž mezi 46. - 55. minutou byla z naší strany možná nejlepší. A nejednalo se o tlak platonický. Několikátou standardku posadil Uram na hlavu Nykodýma a ten se k tyči nemýlil - 3:2. Čím víc se blížil závěr zápasu, tím víc jsme otvírali naší obranu. Domácí měli několik 100 %, možná i 120 % šancí. Trojan v úniku obehrál Lothringa, jenže pak mířil do boční sítě. Zařízení nedokázal seřídit ani Novotný. Přímý kop Trojana bravurně zlikvidoval tygřím skokem Lothring. Zde nutno podotknout, že se několik hráčů Unčína divilo, že Lothring není naším brankářem číslo 1. Lóťa v posledních dvou startech za A mužstvo (Bečov, Unčín) předvedl velmi jisté výkony a možná zamotal hlavu kouči Foldovi či potenciálním zájemcům. I my ale měli tutovky - viz Marvanova hlavička nebo dorážka Desenského z 88.? minuty, kdy z brankové čáry vyhlavičkoval domácí kapitán Mokriš. V poslední naší šanci hodil Simandl aut přímo na nohu unčínských a samostatný únik Trojana hasil na poslední chvíli Vondra. Vzhledem k tomu, že zmařil vyloženou brankovou příležitost, musel dostat červenou. A pak už se nám bohužel vyrovnat nepodařilo.

 

I přes porážku 3:2 se jednalo o velmi povedený výkon, diametrálně odlišný oproti Sobědruhům či Oldřichovu B. Na body sice nestačil, nemusíme však věšet hlavy. Chválili nás i unčínští a na postupovou pozici ztrácíme jediný bod.

 

Pochvalu zaslouží celé mužstvo, za mě osobně především Lothring (spolehlivý výkon), Podhrázský (poctivý výkon), Nykodým (příkladná bojovnost) a rozhodčí Zubr. Díky němu se utkání neslo v přátelském duchu a nezvrhlo se jako celá řada jiných zápasů naší soutěže. Heslo do zbytku podzimu: udělat 6 bodů!

 

 

Sponzoři

UK logo cus P&K muller