Jednu z dohrávek 10. kola okresního přeboru měly na svědomí týmy Trnovan a Sobědruh. Domácí Hvězda se v případě výhry mohla udržet na bronzové příčce s bodovou ztrátou na proboštovskou rezervu a dvoubodovou na lídra z Unčína. Sobědruhy mají poměrně překvapivě odlišné starosti. Z prozatímních 9 kol nasbíraly jediný bod, což je ukotvilo na poslední příčce, která by v černu 2023 znamenala sestup do „pralesa“. Doufejme, že se tento tradiční teplický klub a náš rival „na východ od Kauflandu“ vzchopí.

 

Z různých důvodů jsme dnes postrádali Lothringa, Macka, Krause (tam důvod asi nezná ani sám Kraus), Friedricha, Vyhnala a Preclíka. Navíc již první pohled na náš pažit značil, že  kombinačnímu fotbalu pšenka nepokvete.

 

Prvotní nápor Hvězdy vyústil ve faul Potměšila na Marvana v pokutovém území. K exekuci desítky se ujala naše sedmička a proměnila to na jedničku. Každý fanda Hvězdy sice ví, kam to Deza kope, ale už asi 15. sezonu to vychází (pro některé sázkaře našeho týmu je škoda, že to v nabídce Tipsportu nelze najít) - 1:0. Místo uklidnění následovala facka po rohovém kopu. Nejvýše vyskočil hostující kapitán Mišák a o tyč míč propasíroval do branky - 1:1. Pokud se nepletu, je to teprve druhá inkasovaná branka v sezoně po standardní situaci. O pár chvil později všechny přítomné vystrašil Bachmaier, když neposedný míč chytil až druhou částí svého dvojího krytí - naštěstí nenapodobil slováckého brankáře Nguyena a jeho minelu. Měli jsme několik příležitostí ke vstřelení branky, nakonec nám musel pomoci hostující brankář. Neudržel jednoduchý míč a Chabr se v podobných situacích nemýlí - 2:1. Zde nutno pochválit Nykodýma - svým důrazem vybojoval roh, který brance předcházel. Když už pan Ostapowycz začal dopékat klobásky na poločasovou přestávku, zabojoval Uram. Získal míč, posunul na Frolíka, ten na Götze a ten těžkým kopem na těžkém terénu vymetl pavučiny branky Šťastného. Na míč si sice sáhl, změně stavu na 3:1 nezabránil. 

 

Vše nasvědčovalo tomu, že Fold Camp zůstane opět nedobytý a do druhé půle jsme šli s pokynem přidat další branky a dohrát zápas v klidu. To se bohužel nestalo. Vondra po svém stometrovém průniku po lajně míč ztratil, milimetrový pas po brilantním uvolnění Urama nečekal Nykodým, Perner tečoval o kousek vedle, po zákroku na Götze se další penalta nekopala. Skóre jsme nenavýšili ani přesto, že Sobědruhy od 75. minuty dohrávaly v 10 lidech po vyloučení brankáře Šťastného. Ten doplatil na téměř 20% inflaci, protože naše lajny nebyly tak výrazné (i vápno zdražilo) a on žil v domnění, že se stále nachází uvnitř pokutového území. Jenže nenacházel. A když brankář drží míč mimo vápno v rukou, musí následovat červená. Sobědruhy toho v druhé půli moc neměly, za zmínku stojí maximálně volej Kropáče, ten však přestřelil. 

 

Historie se nebude ptát, jak jsme dnešních 3 bodů docílili. Ale upřímně to moc k pokoukání nebylo. Za týden nás čeká souboj s prvním Unčínem a za určitých okolností to může být přímý zápas o 1. místo. S dnešním výkonem bychom absolutně neměli nárok, tudíž se do soboty musíme vzchopit a předvést výkon jako třeba v Proboštově.

 

Na závěr něco z mimofotbalového soudku: gratulujeme Janu Lothringovi a jeho partnerce k narození dcery Elišky. 

Sponzoři

UK logo cus P&K muller