Druhou polovinu podzimní části jsme zahájili na hřišti rezervy Horního Jiřetína. Vycestovali jsme ve velmi okleštěné sestavě, trenér měl na lavičce společnost pouze v podobě náhradního brankáře Lothringa. V případě výhry jsme mohli zajistit odtržení první čtyřky a mít 8 bodový polštář na 5. tým tabulky. 

 
Už děti na 2. stupni základní školy ví, že Ústecký kraj byl a minimálně do roku 2038 bude proslulý těžbou hnědého uhlí. Horní Jiřetín je místem, pod kterým se uhlí nachází ve velkém množství, od zbourání jej zastavily pouze tzv. těžební limity. A od úvodních vteřin to vypadalo, že celá naše jedenáctka dumá nad tím, jaké to má výhody a nevýhody a čím od roku 2038 uhlí nahradíme. Působili jsme velmi rozpačitě, jednoduše jsme prohrávali souboje a než skončila ozvěna po úvodním hvizdu rozhodčího Karrmanna, prohrávali jsme 1:0. O pár minut později začal zlobit muž zápasu - Ondřej Kopaničák. I on prošel v 8. minutě naší obranou jako nůž máslem a po pár minutách to bylo 2:0. Přečkali jsme ještě další brankovou příležitost a až pak jsme začali vystrkovat pomyslné růžky i my. Jenže Nykodýmův útok skončil nepřesným míčem do vápna na Vyhnala a Perner ve své šanci přestřelil. Od 20. minuty jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, troufám si tvrdit, že dokonce o něco lepším. Do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí.
 
Možná poprvé v sezoně jsme nezaspali úvod do 2. dějství. Navázali jsme na naše zlepšení od 20. minuty a dostávali domácí stopery pod tlak. Klíčový moment přišel v 60. minutě, kdy krásně našel Uram za obranou Götze, ten se snažil obstřelit brankáře, který fantastickým zákrokem zachránil domácí a míč nohou vyrazil. Místo tzv. Csaplárovy pasti bohužel platilo pořekadlo „Nedáš, dostaneš.“ Po zbytečném rohu Bachmaier neudržel míč na své hrudi a Kopaničák povedeně o Podhrázského dorazil míč do sítě - 3:0. Po odstoupení Desenského se na stoperský post stáhl Lothring a než se stihl zahřát, domácí po naší hrubce a úniku zvýšili na 4:0. Dalekonosnou střelou se ještě snažil korigovat Uram, leč marně. A aby toho nebylo málo, počtvrté se trefil Kopaničák a v tu chvíli už chyběla jen hitovka „Pátá“ od Zuzany Norisové. 
 
Přesto, že obraz hry tomu neodpovídal, z Jiřetína jsme odjeli s bůrem. Většinu gólů jsme soupeři nabídli na zlatém podnose. Možná, že taková facka byla prospěšná a nabudí nás do zbývajících 6 utkání. V této soutěži je hratelný každý a doufejme, že k našim 15 bodům přidáme co nejvíc dalších. Útěchou neúspěšného víkendu (B 0:13, A 0:5) je narození dcery Štěpána Šlechty, jehož rodině celá Hvězda gratuluje!

Sponzoři

UK logo cus P&K muller