Trnovanská Hvězda se po odmlce způsobené úředním sestupem vrátila mezi teplickou „smetánku“ do okresního přeboru. Samo o sobě je tento počin úspěchem, i přes značné posílení kádru (Marvan, Friedrich, Götz, Lothring...) vidíme na jiných týmech, že jen posily postup nemusí zaručit (své o tom ví v Kostomlatech či Suché). Letní příprava nebyla tak tvrdá, jak pod trenérem Foldou bývá zvykem. Přípravu jsme zakončili debaklem 1:6 s Litvínovem, a tak si musíme upřímně přiznat, že řada hvězdářů šla do sezony s rozporuplnými pocity.  

V předposledním podzimním kole jsme v rámci jedné z dohrávek přivítali nováčka soutěže z Kopist. Ten ještě minulou sezonu s vervou bojoval o záchranu v B třídě, nicméně ztráta po podzimu byla vysoká, a tak se i přes slušné jaro propadl do okresního přeboru. Zřejmě i díky exodu některých opor se Kopistům nedaří ani v okrese a okupují předposlední příčku před beznadějně posledními Sobědruhy, kterým opět na dálku přejeme hodně štěstí v dalším průběhu sezony. Kopisty i přes nízký bodový zisk některé soupeře dokázaly potrápit, tudíž jsme nechtěli nic podcenit a získat důležité tři body, které by nás udržely na dostřel první a druhé příčce. Seznam absencí byl tentokrát delší než angažmá Pavla Patera u hokejové Sparty: chyběli nám Macek, Kraus, Vondra, Götz, Friedrich, Marvan, Preclík či Molnar. Trenér Folda se vrátil k oblíbenému rozestavení 4-4-2. Vykartovaného Vondru na beku nahradil Frolík, střed pole čistil Uramovi ve formě hrající Podhrázský a Pernera v útoku doplnil bijec Chabr. 

Na nedávno obnovených webových stránkách bychom rádi postupně zveřejnili rozhovory s klíčovými personami trnovanské kopané. Prvním zpovídaným je špílmachr s číslem 8, které zdědil po předsedovi Glawovi. Ti bystřejší z vás již tuší, že se jedná o středního záložníka Patrika Urama, jenž nás svými brankami, asistencemi a finesami udivuje týden co týden. 

 Málokdo by před sezonou čekal, že 29.10. odehrajeme na krupském stadionu v azylu TJ Sokol Unčín přímý duel o první místo v tabulce. Ale ono se tak opravdu stalo a i přes mizerné počasí si na šlágr kola / podzimu našla cestu zajímavá kulisa. Z pravidelných hvězdářů tentokrát absentovali Bachmaier, Macek, Götz. 

Sponzoři

UK logo cus P&K muller